Rallysprint IV 2013 - Těžko na bojišti / Hard on the Battlefield

22.04.2013 14:19

Rallysprint IV 2013 - Těžko na bojišti

 

 

Čtvrté klání sprinťáckého kolotoče je opět za námi a tento podnik dokončilo pouhých 7 posádek!!!!

 

WRC

Ve skupině WRC se rvali Karel Schamberger ml. a Tomeček Libor v dílčích výsledcích a do čtvrté RZ jim do toho ,,kecal,, Kolář Lukáš, který svůj Ford Focus RS WRC 06 požkodil a následně v RZ 6 havaroval. Tato skupina měla tři posádky, které náročnou soutěž dokončili, a jsou jimi, Karel Schamberger s vozem Citroen C4 WRC 08 a náskokem přes 40 sekund na druhého Tomečka Libora se stejným vozem. Třetí dokončil starší Karel Schamberger s vozem Subaru Impreza WRC S14 z roku 2008. ,,Jak psal pořadatel, tak se také stalo. Krásná ale moc náročná soutěž, hodně jsem ,,prodával,, ale dojel. OK.'', dodal v cíli poslední rychlostky Karel mladší. Tomeček LIbor: ,,Díky pořadatelům, Karel mi zase naložil a ještě mi slíbil :) ,,. 

 

 

N4 a S2000

Skupia N4 neměla žádnou dokončenou posádku, a to samé platí i o skupině S2000!!!!!!!!

 

S1600

Šestnáctistovky měli na začátku soutěže čtyři adepty na výsledek, byli jimi Panyushkin Evgenyi s vozem Opel Corsa S1600, Shekin Felix s Hondou Civic R3, Zbranek Lukas s vozem Suzuki Swift S1600 a Bedenko Alesio s vozem Opel Corsa S1600. Poslední jmenovaný ovšem havaroval a ze zoutěže odstoupil už na druhé RZ. Pěknou stíhací jízdu předvedl Zbranek Lukáš, který po RZ 1 ztrátu přes dvacet vteřin na vedoucího Panyushkina. Během druhé erzety se Lukáš posunul na druhé místo a už na třetí RZ předjel Panyushkina a v cíli tohoto testu měl už i náskok skoro 8 vteřin. Konečné pořadí skupiny S1600 je tedy na prvním místě Zbranek Lukáš s náskokem na druhého Panyushkina Evgenyiho skoro 14 vteřin a třetí dojel Shekin Felix se ztrátou minuty a skoro třičrvrtě sekundy na prvního.

 

A8

Tento závod se stal jednoduchým pro Novosada Rosťu, ve smyslu toho, že neměl žádného soupeře ve své skupině a tedy odnesl si plný bodový zisk za první místo. Jeho čas je 41:46,01 a v absolutním pořadí by se umístil na sedmém místě.

 

Bylo zmíněno, ve skupině A8, že by se Novosad Rosťa pohyboval v absolutním pořadí na sedmém místě. Pokud se podaří uspořádat další ročník rallysprintového kolotoče, již nyní existuje návrh na změnu pravidel, a jedním s návrhem je ten, že se bude bodovat i do absolutního hodnocení. Další ochutnávkou z návrhu pravidel na druhý ročník RBR Rallysprint Tour je ta, že pokud dokončí závod ve skupině méně, než 3 jezdci, bodový zisk se bude půlit. Více o novinkách pro možný příští ročník vám přineseme již brzy.

 

Další zastávkou v našem sprintovém seriálu, bude od 13.5. do 19.5. šotolinová soutěž, již pátý díl, který nám přinese další kus do naší hádanky, kdo bude vítězem našeho ,,mistráku,, :) . 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Rallysprint IV 2013 - Hard on the Battelfield

 

The fourth stop in the rallysprint circus is over and left behind only seven drivers in the finish of the rally.

 

WRC

In this group was fighting Karel Schamberger and and Tomecek Libor in the partial results and untill SS4 disagreed Kolar Lukas who damaged his Ford Focus WRC 06 and crashed on the SS6. This group had three drivers who finished this hard race. Karel Schamberger with Citroen C4 WRC 08 and the margin of 40 seconds of the Tomecek Libor with the same car. Third driver was older Karel Schamberger with Subaru Impreza WRC S14. ,,How the marshal said so it happened. Beautiful but very hard competition, I have lot of passed part of stages but I finished. OK.'' add Karel Shamberger in the finish of the SS8. Tomecek Libor: ,, Thanks for the marshal, Karel was fast again and he promised me to ne next stage he will be faster again :).''

 

N4 and S2000

There was nobody in the N4 and S2000 groups who finished this rally!!!!!

 

S1600

S1600 goup had at the beginning of the competition four candidates for the best result. There were Panyushkin Evgenyi with Opel Corsa S1600, Shekin Felix with Honda Civic R3, Zbranek Lukas with Suzuki Swift S1600 and Bedenko Alesio with Opel Corsa S1600. Last of the named crashed and retired already on the SS2. The nice chase performed Lukas Zbranek, who after SS1 had loss of the 20 seconds to the first Panyushkin. During the second stage Lukas moved to the second place and on the SS3 he moved to the first place and in the end of this stage had margin of 8 seconds. Overall results of the S1600 group are this. First was Lukas Zbranek with the margin 14 second for the Panyushkin. Third was Shekin Felix with the loss of first almost one minute and 40 seconds. 

 

A8

This race was simple for the Novosad Rosta, within the meaning that he did not have nobody whit he could fight and he got full points. His time was 41:46,01 and in the absolute result he could be on the 7 place.

 

There was mentioned that Novosad Rosta was in the absolute result on the seven place in the article of the A8 group. If will be possible to do next season of the RBR Rallysprint Tour is now on the world proposal to amend the rules and one of this is that will be possible to score to the absolut standing. Next tasting is if will finish less then three drivers, points will be halved. More info about new rules for the nex season will be soon.

 

Next stop in the our rallysprint circus will be from May 13 2013 to the May 19 2013, gravel competition which will bring the another piece to our puzzles who will be the winners of the our championship :)

Diskusní téma: Rallysprint IV 2013 - Těžko na bojišti / Hard on the Battlefield

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek